17. marec 2018
BellAmos - Súkromná základná škola


Menu

Aktuality


potadlo.abz.czRok nula - Rok tvrdej prípravy (1995/96)


Len ak máš sen, môžeš vidieť až za horizont... Ten môj horizont bol vtedy ešte v nedohľadne a taktiež splnenie môjho sna. Ale sny si vraj treba plniť... a tak som si ten môj pomaly začala plniť v novembri 1995... Vtedy sa začala moja strastiplná, ale aj radostná cesta za mojím snom.


Sychravá jeseň sa mi vtedy zdala ako tá najkrajšia jar a padajúce listy sa rovnali padajúcemu šťastiu...Tak som to vtedy cítila a chápala. Túlala som sa mestom a už som si predstavovala školu mojich snov. Myšlienky sa mi zastavili pri mojej priateľke Helke Ogurekovej. Áno, to je ten správny človek s triezvym pohľadom na svet. Tá to bude vedieť prvá. Na spoločnej večeri som chcela od nej radu. Mám to skúsiť? „Si šialenec, ak si myslíš, že v dnešnej ťažkej dobe niečo také môže fungovať. Ale ako ťa poznám, ty si aj tak urobíš po svojom,“ odpovedala mi. „A ty raz budeš u mňa učiť,“ rozhodla som sa vtedy.


ZARADENIE DO SIETE ŠKÔL

A tak sa to všetko začalo. Nekonečné putovanie po úradoch, vybavovanie množstva povolení a úradných dokumentov... A jedného dňa prišla obálka s pečiatkou Ministerstva školstva. Dodnes ju opatrujem. Keď som ju otvárala, triasli sa mi ruky. Áno, bolo to tam – čierne na bielom: 31.1.1996... Ministerstvo školstva SR zaraďuje Súkromnú základnú školu v Martine do siete súkromných škôl v Slovenskej republike. Školu môžete zriadiť k 1. septembru 1996.


PRVÝ ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

Bol studený januárový deň, ale ja som otvárala okná... Všetko bolo pripravené, len detí akosi nebolo... Hodinu pred zápisom sa po chodbe síce prechádzala sympatická pani a keď som ju oslovila, predstavila sa ako p. Danka Zacharová – maminka dnes už nášho úspešného vysokoškoláka Radka Zachara, stredoškoláka Martina a gymnazistu Erika. V ten deň sme zapísali ešte Lenku Štípalovú a ďalších troch žiakov.
V lete k nim pribudli Radko Kočvara, Denisko Szabó, Martinko Lipenský, Maťko Koterec, Miško Staňo, Davidko Lizák, Mirko Stanček, Matúško Szépe a Tomáško Hrozienčík. Vďaka ústretovosti riaditeľa školy p. Mgr. Igora Libu sme začali písať prvé stránky našej histórie v prenajatých priestoroch na ZŠ Lettricha v Martine.Rok štartu - prvý školský rok 1996/97

© 2007 BellAmos | bellamos(at)bellamos.sk | powered by WebArranger.com | design by 2A